bilgi@manisabilgisayar.com

Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Yeriniz tam olarak nerede?
Manisa'da herkesin bildiği Cafe Sera'nın içindeki Kısık Camii karşısında bulunan Ziraatçılar kahvesi baz alınarak karaköye doğru Önce Lokanta, sonra Terzioğlu ileşitim ve kuaför sonrası biz varız Manisa Bilgisayar ve İnternet Hizmetleri olarak geçer.. Navigasyondan takip ederek gelmek için iletişim menümüzdeki haritadan yol tarifi alabilirsiniz.
İkinci el bilgisayar ve bilgisayar ürünleri satın alıyor musunuz?
Evet ikinci el bilgisayar ve bilgisayar ürünleri satın alıyoruz. Bu süreçte önce whatsapp menüsümüzden irtibata geçerek ürünün özelliklerini ve varsa görsellerini atarak ön görüşme sonrasında ürünü işyerimize getirerek satışını yapabilirsiniz.
İkinci el bilgisayar ve bilgisayar ürünleri satıyor musunuz?
Evet ikinci el bilgisayar ve bilgisayar ürünlerini sorunsuz olanları temin edip sonrasında bakım temizlik ve gerekiyorsa yükseltme işlemlerini yapıp temiz sistem kurulumu da yaptıktan sonra satışa sunuyoruz. İkişnci el ürünlerimiz için önce ileşitim menüsünden whatsapp hattımızdan iletişime geçerek bilgi alınız uygun ürün var ise işyerimizi ziyaret etmenizi rica ederiz.
Sistem kurulumu format süreci nasıl işliyor ve neler kuruluyor?
Eğer mevcut bilgisayarınız Free Dos ise (yani yeni alınmış sistemsiz) işyerimize getirdiğiniz taktirde 2 saat içinde temiz bir kurulum ve windows dışında ihtiyacınız olan güncel programları da kurarak teslim ediyoruz. Eğer cihazınız kullanılan bir cihaz ise içinde önemli verileriniz var ise bu veriler müşteri sorumluğunda olup kendisi yedeklemeli yedekleme cihazı yoksa masaüstüne önemli diye bir klasör açarak oraya toplayıp tarafımıza kesinlikle "bu önemlidir" diye bildirmesi gerekmektedir. Bu sorumluluk tamamen kendisine aittir. Ayrıca özel lisanslı bir programı var ise "Muhasebe, Çizim vs. vs. gibi" bununda yedeklerinin alınmasını sonrasında bu firmalara kurdurması müşteri sorumluğundadır. Sonrasında ki kurulum Free Dos uygulaması gibi kurulur ve yedekleri yine mevcut yerlere kopyalanır?
Cihazıma bilgisayarıma sıvı teması oldu ne yapmalıyım?
Yapacağınız ilk şey eğer cihaz üzerinde enerji var ise acil olarak enerjiyi kesmek gerekir. (Adaptörü veya fiş kablosu çekilir. Bataryası çıkıyor ise bataryası çıkartılır, çıkartılamıyor ise power açma kapama tuşuna 10 saniye kadar uzun basarak enerji kesilmesi sağlanır.) Enerji kesildikten sonra cihaz ters çevrilerek anakartın üzerine sıvı akmaya devam etmeyecek şekilde sıvı ters istikamette dışarı atılması sağlanmalıdır. En önemli yapılan hatalaran birisi de biraz kuruduktan sonra düzelmiştir deyip yeniden enerji vermek oluyor ki buda aslında kurtarılacak bilgisayarı tamamen kurtarılamaz hale getirmektedir. kesinlikle enerji vermeyip hemen bizimle irtibata geçiniz.
Bilgisayarımda verilerim kayboldu veya silindi çöp kutusunda da yok ne yapmalıyım?
Hiçbir işlem yapmadan lütfen öncelikle bizimle irtibata geçiniz. En büyük yapılan hatalardan birisi sistem geri yükleme yaparak silinen dosyaların geri gelmesini ummaktır ki bu en büyük ve işin daha da zor bir duruma geldiği bir süreçtir. Sistem geri yükleme sadece işletim sisteminin bozulan dosyalarını ve kayıt defterini geri yükler. 1. Sistemi geri yüklemeyin. 2. Veri kaybı yaşadığınız cihazın üzerine başka veriler kaydetmeyiniz. 3. Kaybolan dosyaların adını veya klasör adını hatırlayıp not alınız.. 4. Disk bozulmasına karşın lütfen süreci uzatmadan bilgisayarı kapatım hemen tarafımıza getiriniz. Zira bozulan disk içindeki veriler daha kötü duruma gelmeden acilen başka sağlıklı bir ortama taşınmalıdır.
Bilgisayarım çok ısınıyor, oyun performansı düştü ne yapmalıyım?
Bilgisayarlar mevcut ortamdan aldığı tozlar ile fan önündeki soğutucu radyatörü tamamen tıkanır hale gelip bilgisayar içindeki hava akışı minimuma düşer ve soğutma sistemi boruları sıcaklığı dışarı atamadığı için işlemci ve ekran kartı aşırı ısınır ve önce performansı düşmeye başlar sonrasında işlemci ve ekran kartı termak macunu kurur ve bu işlemci ekran kartı ve hatta anakarta zarar verecek duruma gelir. Bilgisayarınızda ısınma ve performans düşüklüğü durumlarında hiç ihmal etmeden cihazı işyerimiz getirerek termal değişimi ve temizlik bakımı yaptırmanız gerekmektedir. (ilgili resimlere resim albümlerinden bakabilirsiniz)
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın